×

Bilgilerinizi bırakın, sizi geri arayalım.

Whatsapp'tan bize yazın

Hizmetlerimiz

Sizlere en iyi hizmeti sunmak için kendimizi sürekli yeniliyoruz, yeni teknolojiler, farklı ve ekonomik çözümler ile Kazal Bilişim yanıbaşımızda!

Endüstriyel PC Tamiri

2d95666e2649fcfc6e3af75e09f5adb9559wk4ha1.jpg

Endüstriyel PC Tamiri

Bu gün endüstriyel ortamlarda karmaşık makina ağlarının kontrolünde veri toplama, görüntü tanıma, hareket kontrolü, karmaşık veri analizi ve SCADA gibi kontrol, test ve otomasyon uygulamalarında sabit olarak konumlandırılmış olan ve aslında standart bir PC olup, özel kullanım amacına göre yapılandırılmış ve IPC (industrial PC) olarak adlandırılan endüstriyel PC'ler yoğun olarak kullanılmaktadır. Sistemin doğası gereği özellikle kritik önem taşıyan bu tip endüstriyel uygulamalarda, tüm üretim, test ya da kontrol sisteminin bilgisayardan kaynaklanacak hatalardan dolayı durması istenmez. Üretim ortamındaki birçok olumsuz faktör diğer elektronik cihazlarda olduğu gibi bilgisayarların da çalışma performansını doğrudan etkilemektedir. Bu yüzden standart PC'lere endüstriyel özellikler katılarak bu zor çalışma şartlarına uyumları sağlanmıştır. Bu tip endüstriyel PC'lerde bilgisayarın iç ve dış ortamı birbirinden özenle yalıtılır.

 

Bir endüstriyel bilgisayarı normal masaüstü ya da dizüstü bilgisayarlardan ayıran en önemli özellikler temel olarak endüstriyel PC'nin mekanik tasarımından gelir. Kullanılan özel malzemelerle tasarlanan muhafazalar, su ve toz sızdırmazlık özellikleri, özel havalandırma sistemleri, şok sönümleme yapıları, özel olarak dizayn edilmiş olan güç besleme üniteleri, kart yuvalarının mekanik vibrasyona dayanıklı (uygun) yapısı, elektromanyetik gürültü ve elektrostatik etkilere karşı ekran koruması gibi özellikler endüstriyel PC'nin kalitesini belirleyen en önemli faktörlerdir. İyi bir endüstriyel PC'nin şok, titreşim, sıcaklık, nem, yer seviyesinin üstünde veya altında çalışma şartlarına dayanıklılık kriterleri gibi endüstriyel normlara sahip olması gereklidir.

Bunlara paralel olarak bazı endüstriyel PC'ler çok özel testlerde kullanılabilmeleri açısından kolay taşınabilir olma ya da kolay kart takılabilme ve genişleyebilir yuva özelliği de içermektedirler (compact PCI/PXI). Örneğin bu tip bilgisayarlar ve monitörler, yüksek performanslı bilgisayar veri yolu analizi, yüksek hızlı telekom testleri, çoklu protokollü ağ analizi, PLC programlama, taşınabilirlik ve yüksek performans özelliklerinin ön plana çıktığı deniz, hava, kara kuvvetlerinde, petrol arama platformlarında, deniz taşımacılığı gibi saha çalışması gerektiren uygulamalarda, mobil sistemlerin performans testlerinde ve diğer dayanıklılık özelliğinin ön plana çıktığı zor koşullarda saha çalışması gerektiren uygulamalarda kullanılmaktadır.

Teknik servisimizde endüstriyel pc lerin onarımı uzman kadromuz  ile  yapılmaktadır.


Anakart Tamiri Müşteri Hizmetleri

0 (216) 632 56 03